Jak włączyć linkowanie całego slidera zamiast przycisku?

utworzone przez 8 mar 2019Divi, tips&tricks, Wordpress0 komentarzy

Artykuł pochodzi z serwisu DiviHelp Artykuł powstał na potrzeby mojego starego serwisu DiviHelp. Ponieważ przestałem go rozwijać – przeniosłem archiwalne artykuły na blog prywatny..

Umieszczając slider na stronie możesz chcieć, żeby nie tylko przycisk „czytaj dalej” przenosił do linku – ale cała zawartość slidera.

Niestety nie można tutaj użyć funkcji „Link” dostępnej w każdym module, ponieważ tam ustalasz tylko jeden odnośnik. A w sliderze zazwyczaj chcemy, żeby każdy slajd przenosił do innego adresu.

W tym celu trzeba dołożyć do serwisu odrobinę kodu JS.

Slider z postami

Slider z postami umożliwia pokazanie na naszej stronie w sposób atrakcyjny ostatnich lub promowanych wpisów. Aby umożliwić linkowanie całego slidera a nie tylko przycisku „czytaj dalej” – musisz umieścić poniższy kod (instrukcja umieszczania na końcu postu). Pamiętaj aby w opcjach slidera zaznaczyć „pokaż przycisk czytaj dalej”.

<!– Slider z postami – całość jako link –>
<script>
jQuery(function($){
$(‚.et_pb_post_slider .et_pb_slide’).click(function(){
var url=$(this).find(‚.et_pb_more_button’).attr(‚href’);
if (url) {
document.location = url;
}
});
});
</script>

Slider Promocyjny

Slider promocyjny jest wrzucany zazwyczaj na samą górę serwisu i przedstawia czy to zalety produktu, czy najważniejsze atuty firmy. Aby cały slider działał jako link – po skonfigurowaniu jego wyglądu należy umieścić poniższy kod:

<!– Slider – całość jako link –>
<script>
jQuery(function($){
$(‚.et_pb_slides .et_pb_slider_container_inner’).click(function(){
var url=$(this).find(‚.et_pb_more_button’).attr(‚href’);
if (url) {
document.location = url;
}
});
});
</script>

Gdzie umieścić powyższy kod?

Pamiętaj – nigdy nie umieszczaj żadnego kodu w plikach motywu Divi (ani żadnego innego). Z prostej przyczyny – każda aktualizacja motywu spowoduje wyczyszczenie Twoich zmian.

UMIESZCZANIE KODU JAVA SCRIPT

W kokpicie swojej strony przejdź do zakładki Divi i przewiń ekran na sam dół. W opcjach szablonów graficznych znajduje się pole Integracja (względnie Integration). Wszystkie zmiany tam wprowadzone zostaną zachowane nawet po aktualizacji.

Kod JS umieszczasz w sekcji <head>. Jest to również miejsce do umieszczenia np. kodu Google Analytics.

Paweł Szynkiewicz

Paweł Szynkiewicz

Projektant UX/UI

Mam ponad 20 lat doświadczenia jako projektant UX/UI. W ciągu dnia jestem Ekspertem d/s UX w Centralnym Ośrodku Informatyki oraz kierownikiem jednego z zespołów projektowania. Po godzinach zajmuję się własnymi projektami pobocznymi, które z czasem będę tu prezentował i omawiał.
Przydał Ci się powyższy wpis? Postaw mi kawę - będzie mi bardzo miło 🙂
Postaw mi kawę na buycoffee.to

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This