Jaki hosting kupić?

utworzone przez 6 mar 2019podstawy, Wordpress0 komentarzy

Zanim będziesz mieć stronę w internecie – niezależnie od tego w jakiej technologii – potrzebujesz domeny (czyli adresu pod jakim strona będzie dostępna) oraz hostingu (czyli serwera na jakim stronę umieścisz).

Na rynku jest zatrzęsienie ofert i firm hostingowych. Oczywiście na początku przygody ze stronami internetowymi nie warto kupować dedykowanego serwera – lepiej skorzystać z wirtualnego/współdzielonego. Również w przypadku 90% stron (czy to firmowych wizytówek, czy to niewielkich sklepów internetowych) taki serwer wystarczy.

Tak naprawdę aktualnie nie ma większego znaczenia gdzie kupisz hosting. Warto tylko przed kupnem poczytać chwilę na fb opinie klientów i kilka dyskusji pod postami – z takich wiadomości łatwo zobaczyć jak firmy reagują na sytuacje dla nich nieciekawe… Oczywiście warto mieć świadomość, że zazwyczaj odzywają się osoby niezadowolone. Ci, którzy stanowią zdecydowaną większość i są zadowoleni z usług, raczej nie piszą laurek na fanpage hostingów:)

Generalnie odradzam korzystanie z gigantów polskiego rynku (tych, których najwięcej reklam widać i którzy dzięki promocjom wydają się bardzo tani) – z prostej przyczyny -budżetowe serwery jakie możesz u nich kupić za niewielkie pieniądze zazwyczaj maja dużo ograniczeń technicznych i są spore problemy z uzyskaniem pomocy w razie pytań czy problemów. Więc jeśli chcesz mieć święty spokój – skorzystaj z usług mniejszej firmy, ale o ugruntowanej pozycji na rynku.

Osobiście od dłuższego czasu polecam swoim Klientom używanie dhosting. Dzięki ich skalowalnym parametrom serwerów (konto można doładować dowolną sumą, która w razie potrzeby pozwoli wykorzystać dodatkowe moce obliczeniowe jakby np. nagle zwiększył się ruch) oraz bardzo dobrej obsłudze technicznej, nie ma problemów z działaniem stron internetowych postawionych u nich. Natomiast ich panel administracyjny jest chyba najlepszy i najprzyjazniejszy na rynku (a na codzień ze względu na pracę mam porównanie kilkunastu innych paneli konkurencji)… Dzięki czemu nawet kompletny laik nie ma problemów ze zrobieniem wszystkiego samodzielnie.

Dodatkowo – każdy serwis jaki tam postawisz domyślnie ma instalowany darmowy certyfikat ssl (Let’s encrypt), dzięki czemu strona jest bardziej zaufana dla użytkowników… oraz lepiej się pozycjonuje.

Z tego względu wszystkie przykłady wymagające pokazania konfiguracji serwera będę pokazywał na dhosting.

Potrzebujesz hostingu?

Jeśli planujesz kupić hosting w dHosting – korzystając z poniższego linku
dostaniesz 5% rabatu na pierwsze zamówienie.

Paweł Szynkiewicz

Paweł Szynkiewicz

Projektant UX/UI

Mam ponad 20 lat doświadczenia jako projektant UX/UI. W ciągu dnia jestem Ekspertem d/s UX w Centralnym Ośrodku Informatyki oraz kierownikiem jednego z zespołów projektowania. Po godzinach zajmuję się własnymi projektami pobocznymi, które z czasem będę tu prezentował i omawiał.
Przydał Ci się powyższy wpis? Postaw mi kawę - będzie mi bardzo miło 🙂
Postaw mi kawę na buycoffee.to

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Czym jest Divi i skąd je wziąć? - Paweł Szynkiewicz - […] Paweł SzynkiewiczIn Divi, podstawy, Wordpress0 Comment(s) Kupiłeś hosting, zainstalowałeś WordPress… teraz przydałoby się sprawić, żeby strona wyglądała tak […]

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This