MindMeister – mapy myśli dla każdego

utworzone przez 15 maj 2018Narzędzia0 komentarzy

Kiedy chcesz zebrać swoje pomysły w jednym miejscu do późniejszej analizy – najlepszym na to sposobem jest stworzenie mapy myśli. Czym jest oprogramowanie tego typu? Pozwala w prosty sposób wrzucać luźne słowa, skojarzenia itp. w jeden diagram. Następnie za pomocą różnego typu linii pozwala połączyć wszystko w logiczny ciąg przyczynowo skutkowy. Mapy myśli służą nie tylko uporządkowaniu pomysłów, ale również pozwalają innym zrozumieć naszą koncepcję. Dodatkową zaletą tego typu obrazowania jest też to, że łatwo przygotować np. dla developerów lub projektantów całą ścieżkę działania aplikacji czy serwisu internetowego.

Mapy myśli jako aplikacja

Aplikacji tego typu jest bardzo dużo, natomiast jedną z naszych ulubionych jest MindMeister. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że wersja darmowa umożliwia stworzenie trzech w pełni funkcjonalnych map, co pozwala na rozpisanie całego startupu w początkowej wersji. Wersje płatne pozwalają na kolaborację nad mapami, co umożliwia np. efektywną burzę mózgów w trakcie spotkania.

MindMeister jest dostępny w przeglądarce internetowej jako SaaS oraz jako natywna aplikacja mobilna (iOS i Android).

  • Darmowa wersja (ograniczona funkcjonalność)
  • Wersja pełna od €4,99 miesięcznie
  • Nielimitowana ilość map myśli
  • Export do PDF
  • Praca grupowa nad mapami
Paweł Szynkiewicz

Paweł Szynkiewicz

Projektant UX/UI

Mam ponad 20 lat doświadczenia jako projektant UX/UI. W ciągu dnia jestem Ekspertem d/s UX w Centralnym Ośrodku Informatyki oraz kierownikiem jednego z zespołów projektowania. Po godzinach zajmuję się własnymi projektami pobocznymi, które z czasem będę tu prezentował i omawiał.
Przydał Ci się powyższy wpis? Postaw mi kawę - będzie mi bardzo miło 🙂
Postaw mi kawę na buycoffee.to

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This