Neilpatel – jak pozyskać ruch w swoim serwisie?

utworzone przez 19 kwi 2019Narzędzia0 komentarzy

Kiedy uruchomisz swój serwis internetowy – zaczynasz robić wszystko, żeby sprowadzić tam ruch. Przecież każdy użytkownik potencjalnie może zostać naszym Klientem. W tym celu możesz prowadzić kampanie reklamowe, czy wynająć agencję SEO, która pomoże w pozycjonowaniu. Jednak zanim to wszystko zrobisz – warto dowiedzieć się jak pozyskać ruch w swoim serwisie. A nie ma lepszego sposobu niż sprawdzenie, w jaki sposób ruch pozyskuje nasza konkurencja.

Niedawno opisywaliśmy serwis Similarweb, który daje ogólną wiedzę na podstawie różnych kanałów. W przypadku Neilpatel – możesz otrzymać dokładną informację, jakich słów kluczowych w wyszukiwarkach używają Klienci Twoich konkurentów, żeby dostać się do serwisu. Posiadając taką wiedzę możesz rozpocząć pozycjonowanie się na te same frazy lub synonimy. Możesz też ich użyć np. do prowadzenia kampanii reklamowych AdWords.

Jest to w ogóle ciekawy serwis pozwalający przeanalizować znacznie więcej parametrów:

Jak pozyskać ruch?

Można powiedzieć, że to podstawowa funkcjonalność serwisu. Możemy zapoznać się z kompletną listą fraz, za pomocą których użytkownicy trafiają do konkurencji. Dodatkowo sprawdzimy jakie podstrony są najpopularniejsze, jak dużo mają odwiedzin, udostępnień, czy linków zwrotnych.

Sugestie słów kluczowych

Bardzo trudno jest się przebić z pozycjonowaniem na popularne słowa kluczowe. Zwłaszcza jak dopiero zaczynamy, a nasza konkurencja ma dużo większy budżet na marketing i SEO. W tym celu w Neilpatel mamy do dyspozycji sugestie wyszukiwanych fraz. Może się okazać, że pojedyncze słowo jest ciężkie do pozycjonowania, ale już połączenie słów czy synonimy ułatwią nam życie. Co najlepsze – system obsługuje też frazy polskojęzyczne, więc jest przydatny dla pozyskiwania Klientów w naszym kraju.

Linki odwołujące

Możemy też sprawdzić, gdzie linkowana jest nasza konkurencja. Może dzięki temu uda się trafić do influencerów czy firm partnerskich. W tej sekcji sprawdzimy też jak dużą wagę mają takie linki i ile faktycznego ruchu przynoszą. Może okazać się, że dzięki współpracy z takimi źródłami od razu trafimy dokładnie do naszej grupy docelowej.

Jak widać Neilpatel to potężne (choć stosunkowo mało znane) narzędzie, które na starcie naszego biznesu może zapewnić nam sporą przewagę konkurencyjną. I najważniejsze – jest całkowicie za darmo!

  • Narzędzie w pełni darmowe!
  • Sprawdzanie organicznych słów kluczowych
  • Sugestie słów i fraz kluczowych
  • Statystyki serwisów
  • Statystyki pozyskania ruchu
Paweł Szynkiewicz

Paweł Szynkiewicz

Projektant UX/UI

Mam ponad 20 lat doświadczenia jako projektant UX/UI. W ciągu dnia jestem Ekspertem d/s UX w Centralnym Ośrodku Informatyki oraz kierownikiem jednego z zespołów projektowania. Po godzinach zajmuję się własnymi projektami pobocznymi, które z czasem będę tu prezentował i omawiał.
Przydał Ci się powyższy wpis? Postaw mi kawę - będzie mi bardzo miło 🙂
Postaw mi kawę na buycoffee.to

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This