Poindexter – analiza finansów Twojego startupu

utworzone przez 7 maj 2018Narzędzia0 komentarzy

Kiedy startujesz z biznesem – największym problemem są finanse. I nie tylko chodzi o kontrolowanie przychodów i wydatków. Istotna jest analiza finansów, która potrafi być istną zmorą. Tak naprawdę ciężko jest przewidzieć cokolwiek na okres dłuższy niż dwa – trzy miesiące. Czym więcej zmiennych charakteryzuje Twoje przychody – tym ciężej zaplanować inwestycje, zatrudnianie ludzi itp. Również inwestorzy wymagają prognoz finansowych w jak najdłuższym przedziale czasu… Co zrobić, jeśli analizy finansowe są dla nas czarną magią?

Analiza finansów Twojego startupu

Nie ma sensu opierać się na własnej znajomości Excela i liczyć, że nie pomylimy się w tworzeniu formuł matematycznych opisujących wskaźniki jakie nas interesują. Również szukanie w internecie arkuszy, które by były dla nas przydatne jest stratą czasu. Coś co zostało przygotowane do wykorzystania w przypadku jednej firmy niekoniecznie sprawdzi się w przypadku innej. W tym celu właśnie powstał Poindexter – zamiast siedzieć w arkuszach kalkulacyjnych – tutaj mamy narzędzie, gdzie w prosty sposób uzupełniamy pola, wskaźniki itp. Jesteśmy w stanie przygotować dokładnie takie formuły, które nas (i naszych inwestorów) najbardziej zainteresują. Jako wynik dostajemy prognozy dla naszego biznesu nawet na 10 lat do przodu. Od razu jesteśmy w stanie sprawdzić, w którym miejscu wprowadzić zmiany teraz, żeby za rok zarobić dużo więcej (nawet jeśli oznaczać to będzie krótkotrwałe straty).

  • Cena od $15 miesięcznie
  • Prognozy finansowe na 3/5/10 lat
  • Statystyki miesięczne/roczne/kwartalna
  • Planowanie inwestycji, wydatków marketingowych itp.
Paweł Szynkiewicz

Paweł Szynkiewicz

Projektant UX/UI

Mam ponad 20 lat doświadczenia jako projektant UX/UI. W ciągu dnia jestem Ekspertem d/s UX w Centralnym Ośrodku Informatyki oraz kierownikiem jednego z zespołów projektowania. Po godzinach zajmuję się własnymi projektami pobocznymi, które z czasem będę tu prezentował i omawiał.
Przydał Ci się powyższy wpis? Postaw mi kawę - będzie mi bardzo miło 🙂
Postaw mi kawę na buycoffee.to

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This