Prospect.io – automatyzacja sprzedaży dla zespołów

utworzone przez 6 maj 2018Narzędzia0 komentarzy

Kiedy nasz produkt jest gotowy – trzeba zacząć na nim zarabiać… zazwyczaj oznacza to potrzebę sprzedaży. A jak sprzedaż – to trzeba jeszcze dotrzeć do osób decyzyjnych. A jak to zrobić jeśli nie wiemy kto decyduje za wdrożenia nowych narzędzi w swoich korporacjach? Odpowiedzią może być automatyzacja sprzedaży… ale na czym to polega?

Kiedyś (a często nawet teraz), żeby sprzedać coś b2b – trzeba było kupić bazę danych, wynająć callcenter i obdzwaniać potencjalnych Klientów licząc na sprzedaż. Niestety efektywność takich działań jest niewielka. Przede wszystkim ciężko trafić do osób decyzyjnych. W przypadku większych firm osobą kontaktową jest zazwyczaj recepcjonistka lub sekretarka – a one potrafią skutecznie zablokować szansę sprzedaży.

Drugim sposobem – często skuteczniejszym – jest coldmailing – ale analogicznie do powyższego – największym problemem jest dotarcie do odpowiednich osób. I tutaj pojawia się Prospect.io

Automatyzacja sprzedaży w Prospect.io

Za pomocą tego SaaS’u jesteś w stanie znaleźć i co ważniejsze – zweryfikować dane kontaktowe do osób decyzyjnych w korporacjach. Następnie posiadając te dane – możesz przygotować kampanię malingową, która będzie wyglądać jak osobiście napisane wiadomości wysyłane z Twojego adresu email. Dodatkowo możesz przygotować wiadomości, które przypomną o tym, że próbowałeś się skontaktować, lub dadzą automatycznie inną ofertę, jeśli poprzednia nie spotkała się z odpowiedzią.

Wszystko jest podłączone do szczegółowych statystyk, dzięki czemu wiesz kto i kiedy otwierał wiadomość, jaka jest konwersja itp. Co więcej – możesz się dowiedzieć w czasie rzeczywistym, że właśnie ktoś czyta Twoją wiadomość i za pomocą aplikacji – od razu zadzwonić aby przedyskutować jej treść.

  • Elastyczny cennik (kupujesz kredyty, które wykorzystujesz na działania)
  • 1 kredyt = 1 mail
  • Ceny od €99 miesięcznie za 1000 kredytów (przy większych zamówieniach cena kredytu maleje)
Paweł Szynkiewicz

Paweł Szynkiewicz

Projektant UX/UI

Mam ponad 20 lat doświadczenia jako projektant UX/UI. W ciągu dnia jestem Ekspertem d/s UX w Centralnym Ośrodku Informatyki oraz kierownikiem jednego z zespołów projektowania. Po godzinach zajmuję się własnymi projektami pobocznymi, które z czasem będę tu prezentował i omawiał.
Przydał Ci się powyższy wpis? Postaw mi kawę - będzie mi bardzo miło 🙂
Postaw mi kawę na buycoffee.to

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This