Podstawowe narzędzia marketingowe

utworzone przez 6 maj 2021Artykuły, Porady0 komentarzy

Nawet najlepszy startup nic nie znaczy, jeśli nikt o nim nie wie. W tym celu warto rozpocząć działania marketingowe jak najwcześniej – nawet na etapie landing page Twojego projektu.
Jednak co zrobić, jeśli nie dysponujesz budżetem na wynajęcie agencji, która Cię w tym wspomoże? No cóż – trzeba zakasać rękawy i wziąć sprawy we własne ręce. Aby to zrobić – musisz wyposażyć się w narzędzia marketingowe, które ułatwią Ci życie.

Canva

Kiedy działasz bez budżetu – Twoim pierwszym krokiem powinno być zaprzyjaźnienie się z mediami społecznościowymi. Prawdopodobnie już masz tam konta prywatne z pewną grupą odbiorców, więc jeśli stworzysz profile swojego produktu – na starcie możesz już poinformować ludzi o jego istnieniu.
Jednak tworząc profil, czy wpisy na facebooku, twitterze czy instagramie – potrzebujesz je zilustrować. I tutaj najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z Canvy – narzędzia stworzonego właśnie dla osób, które nie czują potrzeby pracowania w profesjonalnym oprogramowaniu.
Tutaj już w wersji darmowej masz możliwość tworzenia najpopularniejszych formatów korzystając z biblioteki gotowców. A w przypadku płatnego abonamentu – zyskujesz m.in. dostęp do tysięcy zdjęć i ilustracji do wykorzystania. A wszystko to robisz w przyjaznym edytorze online.

ViralTag

Jak masz kilka serwisów społecznościowych do nadzorowania – zaczynają się problemy z opanowaniem co i gdzie opublikować, kiedy publikować, żeby osiągnąć najlepsze efekty itp. W tym celu powstały narzędzia umożliwiające zarządzanie Twoimi serwisami społecznościowymi. Doskonałym programem do tego jest ViralTag. Jako jeden z nielicznych umożliwia nie tylko samodzielne działanie, ale również zespołowe – tak, żebyście nie duplikowali aktywności i nie wchodzili sobie w drogę np. ze wspólnikiem. W prostym widoku kalendarza widzisz, który post kiedy się opublikuje. Zsynchronizujesz to z największą aktywnością Twoich odbiorców oraz zniwelujesz ryzyko powielonego lub nieskutecznego contentu. ViralTag umożliwia dokładną analizę Twoich działań oraz skuteczność Twoich treści.

MailerLite

Po jakąkolwiek książkę czy publikację byś nie sięgnął – wszędzie powtarza się jedna kwestia… Jak najszybciej buduj swoją listę odbiorców, do której będziesz mógł wysyłać mailingi. Dzięki temu masz ułatwione zadanie – osoba, która zostawiła Ci swój adres email jest wyraźnie zainteresowana Twoim produktem. Do tego celu potrzebujesz systemu mailingowego, który będzie łatwy w użyciu i będzie pozwalał na automatyzację. No i najważniejsze – taki, z którego maile będą faktycznie docierać do potencjalnych Klientów.
Tutaj najlepszą wg nas opcją jest MailerLite z którego zresztą sami korzystamy 🙂 Niech „Lite”w nazwie Cię nie zwiedzie – jest to potężny system umożliwiający zarządzanie kampaniami dla dowolnej liczby użytkowników. Dostępne masz segmentowanie, automatykę kampanii, dedykowane landing page czy formularze do zbierania kontaktów. itp. Natomiast maile składasz w przyjaznym edytorze online, gdzie za pomocą bloków składasz eleganckie maile – bez potrzeby ręcznego kodowania.
Wersja darmowa umożliwia wysyłkę do 1000 użytkowników. Wersje płatne są aktualnie najkorzystniejsze cenowo względem konkurencji.

Powyższe 3 narzędzia marketingowe umożliwią Ci szybki start w promocji Twojego startupu – bez potrzeby zatrudniania zewnętrznych zasobów. Powodzenia:)

Paweł Szynkiewicz

Paweł Szynkiewicz

Projektant UX/UI

Mam ponad 20 lat doświadczenia jako projektant UX/UI. W ciągu dnia jestem Ekspertem d/s UX w Centralnym Ośrodku Informatyki oraz kierownikiem jednego z zespołów projektowania. Po godzinach zajmuję się własnymi projektami pobocznymi, które z czasem będę tu prezentował i omawiał.
Przydał Ci się powyższy wpis? Postaw mi kawę - będzie mi bardzo miło 🙂
Postaw mi kawę na buycoffee.to

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This